Herní doplňky do pokoje – jak vybrat ty nejlepší?

Patříte mezi vášnivé hráče počítačových her? Nebo máte syna či dceru, kteří jsou u PC jako kovaní? Pak vás určitě potěší skutečnost, že v dnešní době není vůbec obtížné přizpůsobit pokoj tak, aby splňoval všechny potřeby hráčů a povznesl tak jejich herní zážitek ještě na vyšší úroveň.

Následující článek se pak bude věnovat právě tipům na nejvhodnější herní doplňky do pokoje, které udělají i z obyčejného pokoje nefalšované hráčské doupě. Navíc se zaměříme i na ty nejdrobnější detaily, které mohou ale v konečném důsledku sehrát velkou roli.

 

Herní myš

Začněme u příslušenství přímo k počítači, neboť to je mnohdy stejně důležité jako samotná herní mašina, protože s myší a klávesnicí je hráč v kontaktu prakticky nepřetržitě.

Prvně se pozastavme nad tím, jak vybrat herní myš. Ve hrách bývá jedním z nejdůležitějších kritérií rychlost, s jakou dokážete reagovat na nastalé situace – proto vhodná herní myš by měla nabízet rychlou odezvu. Stejně tak se je dobré zajímat o takzvané DPI, to totiž určuje citlivost myši – čím vyšší je, tím mohou být reakce rychlejší.

Dále se je z praktického úhlu pohledu potřeba zajímat i o ergonomičnost myši, tedy to, jestli se vám pohodlně drží. Stejně tak by na myši neměla chybět postranní tlačítka, jež lze využít k rychlému spouštění různých akcí během hraní.

 

Herní klávesnice

Když už jsme nakousli téma výběru doplňků k PC, tak rozhodně nesmíme opomenout na to pozastavit se i nad tím, jak vybrat herní klávesnici.

Základním pravidlem bývá, že dobrá herní klávesnice by vám měla vyhovovat především tuhostí své odezvy. Obecně platí, že membránové klávesnice jsou jemnější, zatímco mechanické klávesnice mají odezvu daleko silnější a i hlasitější.

Vůbec nejdůležitější je, aby klávesnice měla anti-ghosting systém, jenž umožní zmáčknutí velkého množství kláves najednou (minimálně 6). Při výběru nezapomeňte ani na podsvícení klávesnice, jež by mělo být dostatečně silné, aby nic nebránilo hraní v potemnělé místnosti.

Přidejte také podložky pod klávesnici a myš, které se zapříčiní o to, že klávesnice zůstane vždy na svém místě a myš zas díky nim půjde plynuleji ovládat.

 

Herní židle

Mezi nejdůležitější herní doplňky do pokoje patří pochopitelně i židle k PC. V dnešní době, kdy u počítače běžně trávíme i desítky hodin denně, je židle dokonce klíčovým vybavením pro to, abyste si při sezení u počítače nezadělali na zdravotní problémy, především s krční a bederní páteří.

Mezi kritéria, která se určitě vyplatí zohledňovat při výběru vhodné herní židle, patří:

  • komfort
  • kvalita a ergonomičnost opěrek zad i hlavy
  • vysoká flexibilita díky možnosti židli polohovat
  • nosnost židle
  • potahový materiál

 

Jak na nejlepší zvuk při hraní?

Asi netřeba sáhodlouze vysvětlovat, že zážitek z hraní dokáže značnou měrou vylepšit i zvuková atmosféra, proto velkou pozornost věnujte též výběru vhodných audio doplňků do pokoje.

Podle čeho vybírat herní sluchátka, případně reproduktory? Základem je pochopitelně nabízená kvalita zvuku, především jeho čistost a škála rozsahu nabízených zvukových možností. U sluchátek pak hraje velkou roli, jak dobře jsou odhlučněná a jak dokáží tlumit zvuky z okolí (noise cancelling). Stejně tak je ale důležitá i jejich pohodlnost a komfort při nošení.

Pokud máte v plánu při hraní využívat voice chat či si třeba volat s kamarádem, tak se neobejdete bez mikrofonu. Oblíbenou a nanejvýše dostatečnou volbou je mikrofon integrovaný přímo ve sluchátkách.

Když už jsme tu nakousli důležitost odhlučení v herní místnosti, nezapomeňme ani na pořízení akustických pěn sloužících přesně k tomuto účelu.

 

I takovéto drobnosti vám pomohou si pokoj zútulnit a přiblížit ho vašemu hráčskému já!

Nyní již víte, jaké všechny herní doplňky do pokoje potřebujete, abyste si hraní mohli užít skutečně na maximum. Stejně tak pevně věříme, že vám tento článek vám pomohl poodhalit nejdůležitější kritéria výběru těchto herních doplňků.

Na úplný závěr nám tedy nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při koupi herních doplňků a hlavně příjemné paření!